תמיד חלמתם להדפיס ספר ולא ידעתם איך להתחיל? אנחנו מומחים להדפסת ספרים, נשמח להפגש אתכם ולייעץ לגבי הספר,

על איזה נייר כדאי להדפיס? כרומו או נטול עץ? איזו כריכה כדאי לבחור? ועוד שאלות רבות....

אז למה אתם מחכים? הייעוץ הוא כמובן ללא התחייבות ויש לנו חנייה צמודה:) מחכים לכם....
ספרים – איזה החלטות צריך לקבל בדרך להדפסת ספר?

 

ספרים מהווים את אחד מן השווקים הפעילים ביותר בתחום הדפוס. שוק הספרים מגלגל כסף רב, בישראל מתפרסמים מדי שנה ספרים בכמויות שאינם מביישים מדינות גדולות ממנה בהרבה ואת טבלת רבי המכר מובילים לעיתים ספרים איכותיים, שהיו נדחקים לקרן זווית אף במתוקנות שבמדינות.

 

אז מה צריך לעשות בכדי להדפיס ספרים?

הדפסת ספרים, עם זאת, אינה מלאכה של מה בכך, והמבקש לפרסם ספר נדרש להתמודד עם החלטות רבות עד שהוא רואה את ספרו מתנוסס בחלונות הראווה של חנויות הספרים. במאמר שלפניכם נסייע לכם ונציג לכם חלק מן השיקולים הרבים עימם צריך להתמודד מפרסם ספר.

 

  • כריכה קשה או רכה? – זו אחת השאלות החשובות ביותר, והשיקולים הם ברורים. כריכה רכה מוזילה את עלויות הספר אך מקנה לו הילה פחות מכובדת. הוזלת הספר תאפשר לו להימכר בכמויות גדולות יותר, אך תגרום לו להיראות פופולארי יותר. אם חשוב לכם שהספר שלכם ישמור על ארשת מכובדת, אף במחיר התייקרות מחירו, כריכה קשה היא הפיתרון שלכם. אם תפוצה היא אמת המידה החשובה ביותר, כריכה רכה תספק לכם את הפיתרון הטוב ביותר.

 

  • איזו עטיפה? – עטיפת ספרים עושה, פעמים רבות, את ההבדל בין ספרים שמושכים את העין על המדף וגורמים לקונה לקחת אותם ולעלעל בהם, לבין ספרים שעינו של הקורא תחלוף על פניהם מבלי משים ותתעלם מהם. בעיצוב עטיפת הספר חשוב, עם זאת, ליצור שילוב בין אטרקטיביות לבין ייצוג מתאים והולם של תוכן הספר. אין ספק כי צילום פרובוקטיבי ימשוך את העין, אך ספק בליבנו האם הוא יעשה שירות טוב או שירות דוב לספר עיון רציני.

 

  • איזה פונט ואיזה עיצוב טקסט? – עיצוב הטקסט הוא שיקול שנראה שולי לאדם שאינו איש מקצוע, אך נסו לקחת ליד ספרים ישנים, שהודפסו באותיות קטנות, מיושנות וצפופות, ותראו כי עיצוב הטקסט הוא ההבדל לעיתים בין ספרים לא קריאים לבין ספרים נגישים ונעימים לעין.

 

  • ומה בנוגע לכלים נוספים כגון תוכן עניינים או אינדקס? – כלים אלה הם כלים שימושיים מאוד, שהם בגדר הכרח בספרים מסוימים, אך עבור ספרים אחרים הם אינם כה חשובים או אף מיותרים. אינדקס הוא כלי בסיסי בספר עיון רציני למשל, אך אינו רלבנטי כמובן עבור ספרים בתחום הספרות היפה.

 

לסיכום, הדפסת ספר דורשת מאיתנו להתמודד עם שאלות רבות, שאינן מודעות לנו בשעת כתיבת הספר. בית דפוס מקצועי ומנוסה בתחום של הדפסת ספרים, ידע לסייע לנו לנווט ולהחליט בהחלטות החשובות הרבות, שרק את מקצתן הבאנו פה, הנדרשות בכדי שנזכה לראות את הספר שלנו מעטר את חלונות הראווה של חנויות הספרים.

 

דוקופרינט – אין בית טוב יותר לספר שלך

 

דוקו פרינט הוא בית דפוס מוביל בישראל מזה שלושים שנה ועוסק בפרויקטים בתחום הדפוס בעזרת ציוד הדפוס המתקדם בעולם. במהלך השנים ביצע דוקופרינט פרויקטים עבור אלפי לקוחות וצבר ניסיון שאין לו תחליף בתחום הדפסת הספרים, כמו גם בתחומי דפוס אחרים. הצוות המקצועי והיצירתי של דוקופרינט יסייע לכם לקבל את ההחלטות הטובות ביותר וינחה אתכם אל המימוש המושלם של פרויקט הדפוס שאתם מבקשים לבצע. רוצים לדעת עוד?

 

לפרטים נוספים –

 

דוקופרינט, תל אביב-יפו

הרכבת 40

טלפון – 03-6397622

פקס- 03-6874271

מייל - doko1@bezeqint.net

 

 

רוצים לדעת איך בונים ספר? לחצו כאן וקבלו טיפים נוספים והסברים מעמיקים כיצד תוכלו להדפיס ספרים באופן הטוב ביותר. הצוות המקצועי של דוקופרינט יעמיד לרשותכם את הידע העצום שלו ואת ציוד הדפוס המתקדם בעולם שיבטיח לכם הדפסת ספר שתוכלו להתגאות בו.